Jagna – młodopolska bohaterka - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Wydaje się, że dramat Jagny był spowodowany jej odmiennością, świat, w którym żyła wymagał podporządkowania, które nie leżało w naturze dziewczyny. Jagna bardzie pasowała do młodopolskiego salonu artystycznego niż do Lipiec.

Oznacz znajomych, którym może się przydać

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Chłopi, Wiosna - streszczenie
2  Tańce
3  Chłopi, Jesień - streszczenieKomentarze
artykuł / utwór: Jagna – młodopolska bohaterka


 • Jej postać wydawała mi sie bardzo dziwna po przeczytaniu I tomu.Była Osobą nie zdecydowaną, nie miala swego zdania.Matka narzucila jej małzenstwo a ta nawet nie kochając za niego wyszła.Była chciwa na gospodarstwo a nie miłość Boryny.Jednym słowem kobieta rzadna Pieniadza - to do dziś przetrfało. Strona super :) gratuluje pomysłu !! Realizatorom. Pozdrawiam
  Madzia (Magdalena.k {at} poczta.onet.eu)

 • Moim zdaniem fajnie została scharakteryzowana. A tak poza tym po przeczytaniu książki i tyej charakterystyki jestem w 100 przekonana, że Jagna to taki dziewczyna z różkami była i to z wielki powiedziałabym nawet. Oddawała się komu popadnie, sama nie wiedziała czego chce - nie cierpię tej bohaterki powieści.Mimo to podziwiam Reymonta za stworzył postać o tak zagmatwanym charakterze. Ps: Super strona :-)
  Borówka ()

 • Denerwuje mnie postać Jagny.Jak nie kochała Boryny to po co za niego wyszła? Czego ni sprzeciwiła się matce? Jeśli go już nie kochała to powinna go przynajmniej szanować i nie zdradzać go.
  Anonim ()

 • ciekawa, spójna charakterystyka, ale jesli któs ie przeczyta lektury może po tym stwierdzic że jagna to wzór niesłusznie oskarżanej ofiary- dziewicy... aj, nie ma tak łatwo
  aurelia (myszoskokwp.pl)


Tagi: